İlyas Uçar - Ebû Rudeyha - Evvâh

Arapça Sözlük Programı

E-posta Yazdır PDF
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 52
ZayıfMükemmel 

Değerli kardeşlerim arapça öğrenen veya arapça ile uğraşanların en büyük sıkıntılarından birisi ve belki de en önemlisi "sözlük"tür. Bana mail ve telefon yoluyla ulaşan birçok kişi benden bu yönde talepte bulunmaktaydı. Ben de faydalı olur diye bu programı sizlere duyuruyorum. Programın, sitenin vs. benimle hiçbir bağlantısı olmadığını belirteyim ki, reklam yapıyor, ürün satıyor gibi şeyler düşünmeyin. Bu programı alan ve kullanan varsa, yorum yapsın ki alacaklar açısından bir ön bilgi olmuş olsun.

Dünyanın en kapsamlı Modern Arapça - Türkçe & Türkçe - Arapça sözlük programı!
www.arapcasozluk.net - www.facebook.com/ArapcaTurkceSozluk
Tek tuşla istediğiniz kelimeyi bulabilirsiniz. İnternete bağlı olmadan da çalışabilir. Tek yapmanız gereken bilmediğiniz kelimenin üzerine gelin mausunuzun sağ tuşuyla ctrl basarak tıklayın.
  1. Sözlük çevirim içi sistemde iken sözlük kullanıcıları tarafından yapılan günlük ortalama 40 bin kelime araması esas alınmıştır.
  2. Sorgulanan bu kelimeler sorgu havuzuna ulaştı, bulunamayanlar kontrol merkezine bildirildi.
  3. Kontrol merkezi kendisine ulaşan ve veri havuzunda olmayan kelimeleri dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan sözlük network katılımcılarına ileterek bilgi aldı.
  4. Sözlük network katılımcıları Arapça ile profesyonel anlamda ilgilenen değişik meslek gruplarındaki kişilerdir. Kendilerine sorulan kelimeler hakkında bilgi ve görüşlerini kontrol merkezine bildirdiler.
  5. Kontrol merkezi, network katılımcıları tarafından kendisine ulaştırılan bilgileri veri havuzuna kaydetti. Kelime artık bundan sonraki sorgulamalar için hazır hale gelmiş oldu.
Sözlüğün çevirim dışı sistemi, yapılan kelime taramalarının Arap - Türk akademisyenlerin kontrolünden geçtikten sonra ana veri havuzuna eklenmesi şeklinde çalışmaktadır. Böylece sözlük sürekli canlılığını korumakta, her gün eklenen yeni kelimelerle sürekli büyümektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile